Nie da się ukryć, że pojęcie buty markowe mocno się zdewaluowało. Jeszcze do niedawna każdy z nas marzył o posiadaniu obuwia najpopularniejszych producentów butów. Noszenie na stopach butów z rozpoznawalnym logotypem stanowiło powód do dumy i przysparzało mnóstwa satysfakcji. Buty markowe, klasyczne sportowe buty dla kibica kupowało się kilka tygodni, starannie wybierając firmę.

Buty militarne
Buty militarne

Nikt nie ośmieli się stwierdzić, że buty markowe przestały być modne i pożądane. To nie tak. Natomiast, dzięki internetowi okazuje się, że znacznie powiększył nam się zbiór firm, o których można powiedzieć, że są markowe. Jeszcze do niedawna każdy z nas wymieniłby od ręki z 10 marek obuwniczych. Dzisiaj ta dziesiątka już nie wystarcza. Przeniesienie sprzedaży do internetu spowodowało, że nagle pojawiły się tam dziesiątki nowych nazw producentów. Globalne portale sprzedażowe zaczęły promować odzież i obuwie marek, których nazwy wydawały się do niedawna obce. Jednak im częściej sprawdzamy ofertę internetowych sklepów, tym częściej natykamy się na nazwy, które z czasem pozostaną nam w głowie. Potem wystarczy, by któregoś dnia mignęła nam reklama danej firmy albo któryś z celebrytów pochwalił się noszeniem takiego obuwia, a natychmiast pojęcie nowej marki lokuje się na stałe w naszym zbiorze pamięci. Widać to szczególnie u osób zafascynowanych modą, poszerzenie zbioru o marki, które do niedawna były niszowe to już norma.

Buty markowe od zawsze wyzwalały skrajne emocje. Wielbiciele obuwia markowego przekonują, że tylko takie buty są trwałe, wykonane zgodnie z zasadami sztuki szewskiej i zaleceniami ortopedów. Szyte z dobrych materiałów, wyprofilowanych wkładek, oddychających tkanin. Wszystkie te cechy muszą składać się na wygórowaną zwykle cenę. Natomiast przeciwnicy markowego obuwia przekonują, że 50% ceny każdej pary obuwia to koszt przereklamowanego logotypu. I gdyby pozbawić buta wszechobecnych znaczków nagle okazałoby się, że standard większości z nich nie odbiega od ogólnie przyjętych norm. Nie zmienia to jednak faktu, że większości z nas trudno oprzeć się zamiłowaniu do markowej odzieży i markowych butów.

Sklep patriotyczny: https://atamanshop.pl/

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Aktualności
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Dlaczego odpowiedni poziom wilgotności w budynkach jest tak ważny?

  Każdy budynek przemysłowy by móc dobrze pełnić swoją funkcje, musi spełniać szereg …