Ostatnie lata to czas wzrostu naszej świadomości o sposobie zdrowego odżywiania. Mimo nieraz całodziennej pracy i małej ilości czasu przeznaczonego dla siebie naszym priorytetem jest zdrowy tryb życia, ładny wygląd i nastrój. Nikogo nie trzeba przekonywać o wartościach dobrego, zdrowego i zbilansowanego odżywiania. Często zastanawiamy się jak to zrobić, pracując i będąc poza domem właściwie cały dzień. Jest na to sposób!

Catering dietetyczny – jak to działa

Codziennie rano pracownik firmy cateringowej dostarcza nam w wygodnym do przenoszenia, hermetycznym opakowaniu  dania na cały dzień. Zestaw liczy zwykle około pięciu dań. Tworzą one zbilansowany, przeznaczony i stworzony bezpośrednio dla Ciebie zestaw dań na cały dzień. Oferta firm przygotowujących catering dietetyczny dba o różne opcje diet, od bezglutenowej, bezlaktozowej po wegetariańską czy wegańską. Świetny sposób na zdrowe odżywianie bez wysiłku gotowania, obliczanie kalorii i dobór odpowiednich wartości odżywczych przez wykwalifikowanego i doświadczonego dietetyka.

Catering dietetyczny – czy warto

Decydując się na catering dietetyczny:

 • nie musisz tracić cennego czasu na wybór i zakup produktów do przygotowania posiłków, ten „odnaleziony’ czas możesz przeznaczyć wyłącznie dla siebie
 • nie musisz krzątać się w kuchni, często w pośpiechu i gotować posiłków, gotowanie możesz zostawić na zupełnie wolny czas i czerpać z niego przyjemność
 • nie obliczasz kalorii i proporcji makroskopowych składników odżywczych
 • nie musisz martwić się o różnorodność posiłków
 • nie szukasz wciąż nowych, oryginalnych i skutecznych przepisów kulinarnych

Jednym słowem pracownicy firmy cateringowej sprawiają, iż jemy zdrowo, różnorodnie, dietetycznie i nie byle co zamówione szybko i bez zastanowienia w miejscu pracy czy kiedy zmęczeni wracamy do domu. Okazuje się, że umiejętność zdrowego gotowania to wielka sztuka.

Catering dietetyczny – jak wybrać

Catering dietetyczny nie jest tanią usługą, dlatego też trzeba przeanalizować wielość ofert pojawiających się na rynku. Na pewno trzeba sprawdzić, czy oferta jest dostępna cały miesiąc, każdego dnia czy na przykład bez niedziel, czy możemy wybierać sobie dni, kiedy korzystamy z propozycji. Profesjonalizm i doświadczenie pracowników to też istotny argument przemawiający za konkretną firmą. Profesjonaliści zawsze proponują przed taką współpracą konsultację z dietetykiem, nie tylko zbierającą informacje odnośnie diety, ale również upodobań żywieniowych klienta. Uważać trzeba na firmy z dziwnie niskimi cenami, sprawdzić wtedy też należy dostawców takiej firmy i jakość produktów żywieniowych.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Wady i zalety skupu aut

  Skup aut to dobre rozwiązanie wtedy, gdy szybko chcemy sprzedać samochód. W tym przypadku …
 • Przeziębienie a grypa

  Często grypa i przeziębienie są uważane za jedną i tą samą chorobą. Występują zaś tutaj pe…
 • Dlaczego warto stosować kreatynę?

  Dlaczego kreatyna jest tak ważnym suplementem diety dla każdego ćwiczącego? Podstawowym ef…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Wady i zalety skupu aut

Skup aut to dobre rozwiązanie wtedy, gdy szybko chcemy sprzedać samochód. W tym przypadku …