Dom Zdrowie i Uroda Co warto wiedzieć o medycynie pracy?

Co warto wiedzieć o medycynie pracy?

2 min odczyt
Możliwość komentowania Co warto wiedzieć o medycynie pracy? została wyłączona
0
424

Co należy wiedzieć przed wizytą u lekarza medycyny pracy? Jakimś cudem większość osób uważa, że medycyna pracy jest dla niego dziedziną całkowicie obcą i w gruncie rzeczy niewiele wnoszącą do sytuacji zdrowotnej. Oznacza to, że praktycznie nie mamy zielonego pojęcia o tym na czym polega medycyna pracy Bydgoszcz oraz do czego się odnosi.

Warto tutaj zaznaczyć, że lekarz medycyny pracy ma za zadanie nie tylko wystawić odpowiednie zaświadczenie dla pracodawcy. Chodzi przede wszystkim o to, aby określić stopień zdolności do podjęcia pracy. Prócz stanu zdrowia ocenia się także konkretne predyspozycje. Jeśli osoba ma lęk wysokości, to zrozumiałe jest, że nie powinna podjąć pracy, w której nawet okazyjnie będzie musiał pracować na wysokości. Lekarz medycyny pracy prowadzi również działania profilaktyczne, doradzając w kontekście ergonomii pracy, a nawet właściwego odżywiania.

Wbrew pozorom, wystawienie opinii nie jest takie proste, gdyż należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Chodzi głównie o bieżące wyniki badań, historię chorób, stan psychiczny, predyspozycje oraz warunki panujące w miejscu pracy. Tak więc medycyna pracy określa naszą zdolność do podjęcia konkretnego stanowiska i w pewien sposób odpowiada za nasze zdrowie.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Nie ma powodów by obawiać się wizyty u psychologa

Nigdy nie ma żadnych powodów, by obawiać się wizyty u psychologa z Poznania, w końcu bądź …