Dom Sprzęt Czy warto kupić sprzęt refabrykowany?

Czy warto kupić sprzęt refabrykowany?

3 min odczyt
Możliwość komentowania Czy warto kupić sprzęt refabrykowany? została wyłączona
0
99

Kupując odnowiony laptop, możesz zaoszczędzić kilkaset złotych w zależności od marki, modelu oraz miejsca, w którym robisz zakupy. Minusem jest jednak fakt, że trudno znaleźć sprzęt, który będzie najnowszej generacji, no chyba że dany model jest dostępny na rynku od sześciu miesięcy lub dłużej.

Obecnie Apple sprzedaje odnowione modele swoich 12-calowych MacBooków, które zostały wypuszczone na rynek w kwietniu 2018 r. Nowy 12-calowy MacBook 1.1 GHz, dwurdzeniowy procesor Intel Core m3 kosztuje 1,299 dolarów. Natomiast odnowiony model sprzedawany jest za 1 099 dolarów na strone Apple – objęty roczną gwarancją. Na Amazonie ten sam model sprzedaje się za 899,99 dolarów z 90-dniową gwarancją.

Jeśli jednak szukasz odnowionego Dell’a XPS 13, być może będziesz musiał zadowolić się starszym modelem. Ostatnimi czasy Dell Outlet sprzedawał XPS 13 sprzed dwóch generacji, który był wyposażony w procesor Core i5-5200U, 128 GB SSD i 8 GB pamięci RAM, za 740 dolarów z roczną gwarancją. Zupełnie nowy XPS 13 z obecnym procesorem Core i5-7200U i podobną specyfikacją kosztuje 1000 dolarów, czyli znacznie więcej.

Rok modelowy jest bardzo ważny, ponieważ zarówno wydajność, żywotność baterii, jak i łączność Wi-Fi znacznie się poprawiły w nowszych generacjach – sprawdź Laptop HP 470 G5. W tym momencie może nie mieć to dla Ciebie większego znaczenia, ale za dwa lata, kiedy technologia jeszcze bardziej pójdzie do przodu, może to stanowić pewien problem – np. z oprogramowaniem. Należy również pamiętać, że baterie do laptopów tracą z czasem zdolność do pełnego naładowania. Tak więc, jeśli zakupiony przez ciebie odnowiony model był używany przez rok lub dwa, może on mieć znacznie krótszą żywotność baterii niż zupełnie nowy model.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Pomysł miasta przyjaznego rowerzystom

    Myślenie o mieście przyjaznym rowerzystom przypisuje się Janowi Gehlowi (Jan Gehl był urod…
  • Czy opłaca się wynajmować mieszkanie?

    Sukces w kwestii zakupu domu lub mieszkania często zależy od dwóch rzeczy: determinacji i …
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Sprzęt
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Pomysł miasta przyjaznego rowerzystom

Myślenie o mieście przyjaznym rowerzystom przypisuje się Janowi Gehlowi (Jan Gehl był urod…