Profesjonalne urządzenie, które jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego warsztatu optycznego, czy gabinetu okulistycznego nazywane jest dioptromierzem.

Ten zaawansowany technologicznie przyrząd służy do wykonywania dokładnych pomiarów wartości soczewek okularowych oraz gotowych okularów. Wykonuje niezwykle precyzyjne pomiary  mocy rogówkowej, soczewek kontaktowych, progresywnych, wieloogniskowych, czy soczewek pryzmy.

Najnowsze dioptromierze występują w dwóch wersjach. Jest to popularny model LM-7, który nie jest wyposażony w drukarkę i LM-7P z odpowiednią drukarką. Na rynku dostępne są dioptromierze elektroniczne, automatyczne i cyfrowe.

 

Dioptromierz
Dioptromierz

 Właściwości urządzenia 

 Urządzenia te charakteryzują się np. znakomitym dostosowaniem pisaków do soczewek z powłokami śliskimi, automatyczną zmianą trybu pomiaru po wykryciu soczewki, automatycznym odczytem, automatycznym dodatkowym pomiarem, wyborem stron: lewa i prawa, doskonałą graficzną funkcją przedstawienia pozycji pryzmy, wprowadzeniem wcześniej przepisanej wartości pryzmy, które pozwala na łatwe blokowanie soczewki wg znacznika pozycji pryzmy na monitorze, funkcją skali i rozstawem źrenic PD, LPD, RPD, przepuszczalnością promieni UV centralnej długości fali 365 nm (UV-a)  z precyzyjną dokładnością, czytelną ilustracją porównań dwóch soczewek, szybką liniową drukarką z automatycznym odcinaniem i szybką wymianą papieru, z prostym czytelnym wydrukiem ułatwiającym wprowadzanie danych do komputera lub centroskopu, bezprzewodowym przesyłaniem danych i rozbudowaną możliwością komunikacyjną. 

 

 Gabinet i urządzenie

  Każde stanowisko kompleksowej diagnostyki pacjenta okulistycznego produkowane przez unit okulistyczny idealnie pasuje do wszystkich gabinetów nawet do tych najmniejszych.   Odpowiedni dioptromierz na pewno przyda się i w takim gabinecie. Urządzenie to, dzięki swojej konstrukcji i ergonomii wykonania, stanowi praktyczne i profesjonalne wyposażenie gabinetu okulistycznego. Unit to połączenie wygody i niezwykłej jakości konstrukcji z bardzo rozsądną ceną. 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sprzęt
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Gdzie nauczyć się angielskiego we Wrocławiu?

Angielski jest już od wielu lat językiem światowym. Jego znajomość jest dla mieszkańców wi…