Każdy budynek przemysłowy by móc dobrze pełnić swoją funkcje, musi spełniać szereg kryteriów. Jednym z nich jest odpowiednia, nierzadko narzucona odpowiednimi dla danego obiektu przepisami, wilgotność powietrza.

Wilgoć – cichy wróg każdego przedsiębiorcy

Nie jest w tym momencie zbyt istotne czy budynek o którym rozmawiamy jest magazynem czy też szkołą. W obu przypadkach podczas inspekcji np. BHP kontrolerzy sprawdzać będą nie tylko liczbę wyjść ewakuacyjnych, ale również panującą w obiekcie wilgotność powietrza. Dlaczego? Ponieważ wpływać ona będzie na zdrowie i życie pracowników, sprawność umieszczonych w nim urządzeń lub magazynowanych towarów.

Nadmiar wilgoci w pomieszczeniu może być dla jego właściciela nie tylko źródłem oczywistych strat finansowych, ale też utratą wiarygodności firmy. I nie jest prawdą to, że z wilgocią walczą dziś tylko rejony nadmorskie czy branża spożywcza! Jeśli chodzi o osuszanie budynków Kielce i wiele innych miast w całej Polsce, podchodzą do tematu bardzo poważnie.

Kiedy powinniśmy zwrócić uwagę na poziom wilgotności powietrza w budynku?

Pojawienie się wilgoci nie zawsze jest wynikiem zalania czy przecieków. Zmianę w stopniu wilgotności powietrza zauważyć można po np. ociepleniu budynku ale też po zmianie struktury powierzchni magazynowej. Zaobserwowanie zjawiska zawsze powinno skłonić osobę zarządzającą danym obiektem do zgłoszenia go i skontaktowania się z profesjonalną firmą świadczącą usługi osuszania dla firm. Konsultacja często pozwala podjąć działania naprawcze, za sprawą których przywrócony zostanie właściwy poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

Czy warto osuszać magazyn lub powierzchnię biurową?

Osuszanie nie powinno być działaniem jakie wykonuje się z obawy przed otrzymaniem mandatu. Czynność ta konieczna jest dla zachowania optymalnych warunków panujących w pomieszczeniu. W skrajnych przypadkach zawilgocenie ścian może przyczynić się nie tylko do rozwoju pleśni czy grzybów, ale też rdzy. Wbrew pozorom nadmierna wilgotność rzadko jest okresową niedogodnością, wynikającą np. z pory roku!

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Myjnia bezdotykowa. Koszt mycia

Myjnia bezdotykowa to świetne miejsce, w którym można umyć samochód ale i motocykl czy row…