Język francuski należy do grupy języków romańskich. Posługuje się nim jako językiem ojczystym aż 80 milionów ludzi na całym świecie. Porozumieć się nim można głównie we Francji, Belgi, Szwajcarii, ale też w kanadyjskich prowincjach takich jak Nowy Brunszwik, Quebec oraz Ontario. Język francuski jest w czołówce najczęściej studiowanych i lubianych języków obcych.  Pod względem nauczania zajmuje trzecie miejsce na podium w komunikacji międzynarodowej. Pod względem rodzimych użytkowników znajduje się już na osiemnastym miejscu, zaraz po wietnamskim i koreańskim. Przyciąga turystów Paryżem, ale też pięknym lazurowym wybrzeżem, majestatycznymi Alpami czy dzikim wybrzeżem Bretanii. Kto raz zobaczy ten kraj z pewnością będzie chciał wrócić.

Warto się go uczyć ponieważ jest językiem międzynarodowym w świecie kuchni, tańca teatru, mody, sztuki oraz architektury. Z jego znajomością łatwiej znaleźć pracę na całym świecie, a w Polsce jest najbardziej pożądany zaraz po angielskim. Z pewnością opanowanie go to atut w karierze zawodowej. Francuski pomaga w lepszym radzeniu sobie z językami romańskimi oraz angielskim, dlatego że 50% słów jest z niego zapożyczonych, a do tego ma piękną linie melodyczną, intonację. Stanowi idealną opcję dla poezji miłosnej. Niektórych opinie twierdzą, że język ten jest ciężki do opanowania, lecz się mylą, bo łatwo go przyswoić szczególnie w początkowym etapie nauki. To jedynie kilka z wielu zalet ze znajomości francuskiego.        

Z czego się go uczyć?

Jeżeli chcemy dobrze zacząć naukę warto  zaopatrzyć się w książki np. podręcznik języka francuskiego, lekcje u korepetytora. Doskonałą formą jego opanowania języka są nie tylko zajęcia indywidualne, ale także grupowe z rodzimym użytkownikiem języka francuskiego lub lektorem. Wiedza ze stron internetowych lub filmików na yt może zawierać liczne błędy i nie być dostatecznym źródłem nauki. Jeśli chcemy rzetelne, prawdziwe, dobrze objaśnione informacje kupno podręcznika do francuskiego zaowocuje w sukces.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Praca
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Błędy w księgach rachunkowych i sprawozdaniu finansowym

Prowadzenie pełnej księgowości wymaga wiele zaangażowania, skrupulatności oraz śledzenia w…