Dźwigi stanowią jedne z najpopularniejszych maszyn budowlanych. Dzięki nim pewne etapy budowy odbywają się znacznie sprawniej, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że istnieje kilka typów tych urządzeń. Przedstawiamy najważniejsze rodzaje dźwigów.

Dźwigi samojezdne

Najprawdopodobniej najpopularniejsze rodzaje dźwigów, które są umiejscawiane na przystosowanych do tego powierzchniach. Mogą to być podwozia samochodów ciężarowych lub specjalne podwozia samojezdne skonstruowane z myślą o tych maszynach. Napęd w tego rodzaju dźwigach może mieć jeden lub dwa silniki. Ten rodzaj maszyn budowlanych zawiera wyciągarkę oraz wysięgnik zamontowany na obrotowym pomoście. Taka konstrukcja daje możliwość podnoszenia lub opuszczania ciężarów oraz przemieszczania ich na boki.

Dźwigi HDS

Nazywane dźwigami samochodowymi lub hydraulicznymi. Są montowane na pojazdach ciężarowych, a ich głównym celem jest szybki załadunek oraz rozładunek przewożonych towarów. Sprawdzają się podczas budowy lub prac w lesie. Co ważne mogą być stosowane wewnątrz powstających budynków lub w trakcie przeprowadzania ich rozbudowy, na przykład powiększania powierzchni hali magazynowej.

Dźwigi Żary – żurawie wieżowe

Żurawie stanowią powszechny widok w miejscach, gdzie stawia się wysokie budynki. Dźwig wieżowy składa się na kabinę jego operatora, odpowiedniej długości ramię oraz hak umożliwiający transportowanie materiałów budowlanych. Wysoka wieża żurawia pozostaje nieruchoma  i przytwierdzona do podłoża, co gwarantuje bezpieczeństwo pracy jej operatora oraz osób znajdujących się na budowie.

http://www.dzwigi-zurawie-podnosnikikoszowe.pl/wynajem_podnosnikow

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Rozwody: Nawigacja przez trudności i budowanie nowych początków

Wprowadzenie Rozwody są nieodłączną częścią życia społecznego, gdzie małżeństwa czasami mu…