Współczesne SUV-y, chociaż są wyposażone w napęd 4×4, zupełnie nie nadają się do jazdy po bezdrożach. Płynne poruszanie się po nieutwardzonych nawierzchniach umożliwiają jedynie rasowe samochody terenowe. Decydując się na zakup klasycznej terenówki, należy zadbać o jej odpowiednie wyposażenie, które pozwoli pokonywać najtrudniejsze przeszkody terenowe.

Modyfikacje nadwozia

Do offroadowej jazdy najlepiej nadają się takie terenówki jak Suzuki Vitara, Mitsubishi Pajero, Land Rover oraz Jeep. Seryjnie produkowane auta stanowią bazę, którą przed wyjazdem w teren warto poddać kilku modyfikacjom. Podczas kilkudniowych wypraw świetnie sprawdza się tradycyjny bagażnik dachowy. Można na nim zamontować koło zapasowe, a także torby z niezbędnym sprzętem. Obowiązkowym elementem wyposażenia jest także wyciągarka. Do jej zamocowania niezbędna jest płyta pod wyciągarkę, wykonana z solidnej i grubej blachy zabezpieczonej antykorozyjnie.

Ochrona silnika i podwozia

Podczas jazdy po bezdrożach najbardziej narażone na uszkodzenia są elementy znajdujące się pod samochodem. Najechanie na wystający kamień może doprowadzić do awarii jednostki napędowej i trwale unieruchomić pojazd. Zminimalizować ryzyko takiego zdarzenia pomaga profesjonalna osłona silnika. Warto również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie chłodnicy i zbiornika paliwa. Prawidłowo zamontowane orurowanie przednie, a także solidna osłona zbiornika i chodnicy skutecznie chronią te wrażliwe elementy pojazdu terenowego przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sprzęt
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Wpływ fosforanu potasu na zdrowie człowieka

Fosforan potasu to związek chemiczny, który występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Opr…