W każdym budynku przemysłowym posadzka odgrywa bardzo ważną funkcję. Dzięki niej pracownicy mogą przemieszczać się po budynku w sposób bezpieczny. Dobrze wykonana posadzka ma także wypływ na łatwiejsze przenoszenie sprzętu i maszyn. Wszystko to jednak jest możliwe tylko pod warunkiem, że posadzka położona jest w sposób prawidłowy. Istotną rolę odgrywa tu grubość posadzki. Jaka zatem powinna być optymalna grubość posadzki przemysłowej?

Czym jest posadzka przemysłowa?

Posadzka przemysłowa to warstwa podłogi stosowana w budynkach przemysłowych. Zawsze układana jest na odpowiedniej konstrukcji, którą stanowi podłoże gruntowe lub strop. Posadzka przemysłowa łączona jest z podłożem za pomocą warstwy szczepnej. Posadzki przemysłowe są posadzkami warstwowymi. Składają się na nią podkład, podbudowa i element konstrukcyjny. W razie potrzeb lub konieczności położone mogą być dodatkowe elementy konstrukcyjne. Mowa tu o ociepleniu, warstwie poślizgowej czy izolacji przeciwwilgociowej. Im więcej warstw zostanie położonych, tym grubsza staje się posadzka przemysłowa.

Grubość posadzki przemysłowej

Grubość posadzki przemysłowej uzależniona jest od kilku czynników. Znaczenie ma tu choćby ilość warstw, jaka koniecznie w danych warunkach musi zostać położona. Wpływ na grubość posadzki przemysłowej ma również rodzaj wykorzystanych materiałów, miejsce położenia posadzki oraz sposób łączenia podkładu z podbudową. Zwykle posadzki pływające osiągają grubość od 120 do 260 mm. Posadzki betonowe impregnowane mają grubość nie mniejszą niż 120 mm. Z kolei grubość posadzek betonowych utwardzonych jest nie mniejsza niż 80 mm. Jak wspomniano, wszystko zależy od wielu czynników. Dlatego ważne jest, aby posadzka przemysłowa położona była przez fachową i doświadczoną firmę.  Specjaliści w tej dziedziny będą najlepiej określić grubość posadzki jaka zastosowana powinna być w określonym miejscu.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Przewodnik po rodzajach sprzętu budowlanego dostępnego do wypożyczenia: od koparek po rusztowania.

W nowoczesnym świecie budownictwa, dysponowanie odpowiednim sprzętem jest kluczowe dla suk…