Kółka do wózków paletowych i transportowych to niezwykle ważny osprzęt, którego zakup winien być poprzedzony dużą rozwagą. Chociaż na rynku znajdziemy niezliczoną ilość różnego rodzaju modeli kółek przemysłowych, kluczem do sukcesu jest dobór produktów pewnych, sprawdzonych i wysokojakościowych. Najlepiej sprawdzą się produkty znanych, cenionych w branży producentów. Niestety, nie ma co ukrywać… Za produkty firmowe zapłacimy znacznie więcej, aniżeli za zwykłe kółka do wózków w pierwszym, lepszym sklepie branżowym. Jeżeli jednak zależy nam na bezawaryjnej pracy, ta kwestia nie podlega dyskusji.

Koła przemysłowe
Koła przemysłowe

Dlaczego znacznie bardziej opłaca się wybrać kółka do wózków znanych producentów, a co za tym idzie droższe modele, aniżeli zestawy tanie i mniej „osławione”? Oczywiście, chodzi o jakość. Solidne, wytrzymałe kółka do wózków o znacznej nośności/udźwigu sprzyjają bezproblemowemu transportowi z punktu A do punkty B, a więc po całym magazynie czy hali produkcyjnej. Bezawaryjna praca jest niezwykle ważna, jeżeli zależy nam na redukcji kosztów. Ciągłe awarie prowadzą do zatrzymania bądź zwolnienia produkcji, to zaś generuje ogromne dla firmy straty. Co więcej, wysokiej jakości kółka do wózków – wykonane z solidnych, starannie wyselekcjonowanych materiałów – wpływają na bezpieczeństwo i wygodę pracy. Odpowiednio dobrane kółka do wózków powinny być wygodne przede wszystkim dla osoby obsługującej dane urządzenie. Kwestia ta pozwoli uniknąć wielu wypadków w pracy. Należy wspomnieć również, że solidne, wytrzymałe kółka do wózków doskonale sprawdzą się praktycznie na każdej posadzce – nie tylko na posadzce z żywicy czy osławionych już kafelkach.

Kółka do wózków – zarówno do wózków paletowych, wózków platformowych jak i innych urządzeń transportowych – powinny charakteryzować się zwiększoną wytrzymałością na ścieranie. Kluczową kwestią jest także odporność na duże obciążenia oraz… cicha jazda. Cicha jazda przekłada się na komfort pracy – nie tylko osoby odpowiedzialnej za transport, ale również wszystkich innych pracowników. Sama hala produkcyjna czy magazyn również generują szkodliwy dla ucha hałas. Redukcja dźwięków winna być priorytetem dla osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo pracowników. Dodatkowym atutem kółek do wózków jest także fakt, iż nie niszczą posadzki. Oczywiście, tutaj również w grę wchodzą modele „z górnej półki”. Te tańsze mogą zostawiać na posadzce ślady jazdy, co również (w pewnym stopniu) może zwiększyć ogólne koszty przedsiębiorstwa.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Błędy w księgach rachunkowych i sprawozdaniu finansowym

Prowadzenie pełnej księgowości wymaga wiele zaangażowania, skrupulatności oraz śledzenia w…