Proces tlenoterapii składa się z kilku etapów. Jeżeli przejdzie się przez nie wszystkie rzetelnie, nie tylko doprowadzi się do poprawy swojego zdrowia, ale również przyczyni się do  odmłodzenia skóry, zadziała się na rzecz swojej urody i piękna. Jakie etapy należy przejść w całym zabiegu?

Dobór dawki tlenu

koncentrator tlenu
koncentrator tlenu

To pierwsze, co należy zrobić. Na samym początku kwalifikowania do korzystania z koncentratora tlenowego zostaje przeprowadzone badanie, na podstawie którego określa się status tlenowy. Jest to niezbędne, by ustalić, jaka dawka tlenu będzie potrzebna osobie chorej do przeprowadzenia terapii oraz jak długo ma trwać zabieg.

Aby uzyskać niezbędne, a jednocześnie wiarygodne informacje, trzeba oprzeć się na badaniach. Na wewnętrznej części ramienia podłącza się niewielki mechanizm, którego celem jest sprawdzenie, jakie ciśnienie krwi panuje w organizmie. Co ważne, podczas pomiaru nie odczuwa się żadnego bólu. Wszystkie zebrane dane są transferowane do komputera, a tam z pomocą odpowiednich programów przetwarzane. Wynik jest wiarygodny i daje nam znać o wieku tlenowym, który często różni się od wieku rzeczywistego naszej osoby.

Odżywki witaminowe

Odżywki witaminowe są bardzo ważne w przypadku osób, które przeprowadzają właśnie terapię tlenem. Są one bogate w różne składniki mineralne i witaminy, dzięki którym wolne rodniki zostają zneutralizowane. Powstają one bowiem zawsze podczas zabiegu. Wspomniane witaminowe koktajle działają antyoksydacyjnie, a do tego przyczyniają się do zwiększenia metabolizmu. Skutkiem spożycia takiej odżywki jest zwiększenie wchłanialności tlenu przez cały organizm, a tym samym przyspieszanie rekonwalescencji.

Tlenoterapia

Następnie przechodzi się do kluczowego momentu, czyli do podłączenia wąsów nosowych. Można uprzyjemnić sobie ten czas również dzięki relaksacyjnej muzyce. Koncentrator tlenu zostaje ustawiony w taki sposób, by odpowiednia dawka tlenu dostawała się do naszego organizmu bezpośrednio przez przewody, które znajdują się w tym momencie w naszym nosie. Czasem zamiast wąsów nosowych stosuje się maski, jednak nie pozwalają one na jednoczesne mówienie oraz jedzenie podczas prowadzonej terapii. W zależności od potrzeb, zabiegi trwają od godziny do nawet kilkunastu godzin na dobę. Jeśli wykonuje się go dla celów prozdrowotnych i upiększających, nie zajmuje więcej niż 60 minut. Jeśli natomiast jest się osobą chorą potrzebującą koncentratora tlenu przez niemal całą dobę, terapia trwa zazwyczaj nawet minimum 15 godzin na dobę. Zabiegi są ustalane w zależności od osobistych predyspozycji i potrzeb.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Bezpieczne last minute: Jak unikać pułapek podczas nagłego wyjazdu

Wyjazdy last minute mogą być ekscytującą i ekonomiczną opcją dla wielu podróżników. Jednak…