Zmieniające się prawo w zakresie dotyczącym segregacji i wywozu śmieci, a także zdobywający na popularności ekologiczny styl życia sprzyja dbałości o środowisko i sprawia, że moda na segregację śmieci staje się codziennością. Nie budzi już zdziwienia widok kolorowych kontenerów na ulicach, a w naszych domach i na podwórkach goszczą specjalne pojemniki pozwalające na skuteczną segregację odpadów.

Zakup kontenerów

Chcąc dbać o środowisko, warto zaopatrzyć się w odpowiednio oznaczone kontenery, w których będziemy umieszczać posegregowane odpady. Szeroką ofertę pojemników, które będą odpowiednie do ich przeznaczenia oraz położenia, znaleźć można w trakcie wyszukiwania pod hasłem kontenery na odpady Wrocław.

Odpowiednia segregacja

Kontenery na odpady Wrocław są odpowiednio oznaczone kolorystycznie. Zestaw kontenerów do segregacji odpadów to pojemnik niebieski, żółty, biały lub zielony i czarny. Poza tym w ofercie występują kontenery przystosowane m. in. do gromadzenia resztek skoszonych traw czy popiołów. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze kontenery wraz z ich przeznaczeniem.

Niebieski kontener

W tym pojemniku umieszcza się odpady papierowe w tym: papier, wszelkie gazety, ulotki reklamowe, katalogi, książki, zeszyty, opakowania tekturowe, kartony itp.

Żółty kontener

Ten kontener jest przeznaczony do odpadów metalowych i tworzyw sztucznych. Oznacza to, że możemy tu wyrzucić plastikowe butelki i zakrętki, wszelkie opakowania plastikowe, styropian, aluminiowe i metalowe puszki, wielomateriałowe kartony po napojach, torebki i folie z tworzyw sztucznych, reklamówki, jak również drobny złom żelazny i z metali kolorowych.

Kontenery białe i zielone

Kontenery te są dedykowane segregacji szkła kolorowego i bezbarwnego. Tutaj wyrzucamy butelki, słoiki i wszelkie opakowania szklane.

Kontenery brązowe

Są to specjalne kontenery dedykowane odpadom biodegradowalnym. To tutaj wyrzuca się resztki jedzenia, skorupki jaj czy zwiędłe kwiaty.

Kontenery czarne

Ten typ kontenerów jest przystosowany do wszystkich rodzajów odpadów zmieszanych. Tutaj wyrzucamy resztki mięsa i kości, mokry i zabrudzony papier, materiały higieniczne, tekstylia, opakowania po areozolach czy stłuczone lustro.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sprzęt
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Paliwo do lamp – sięgnij po olej naftowy

W sprzedaży ciągle możemy spotkać się z takimi lampami, które płoną żywym światłem. To cie…