Jak wygrać „na ostro”

Konkurencję 166 cm wygrała Joanna Kaczyńska, jednak wśród komentatorów panowało przekonanie, że była „trochę za ostra”, inaczej mówiąc -mniej z bikini, a więcej z fitness sylwetkowego.

I faktycznie tak było, co jednak nie pozwoliło sędziom na ocenę dyskwalifikującą tę „ostrość”. Joanna była mistrzynią Polski w roku ubiegłym, a teraz zrobiła sobie imponującą powtórkę. W oczach sędziów uzyskała zupełnie przyzwoitą przewagę nad pozostałymi czterema zawodniczkami, które też prezentowały dobry poziom – Kinga Grębosz, Alicja Tuduj, Kaja Wojciechowska i Aleksandra Kasprzycka.

A swoją drogą, zwycięstwo Joanny w bikini fitness jest najlepszym dowodem na to, że konkurencja nie jest do końca doprecyzowana, bo żadna spośród 51 zawodniczek nie była tak umięśniona jak właśnie Joanna, która z powodzeniem mogłaby wystartować w fitness sylwetkowym i zająć tam wysoką pozycję. A przecież fitness sylwetkowe i bikini to dwie różne konkurencje, przynajmniej teoretycznie.

Nie udało się po raz trzeci

Mięśnie brzucha
Mięśnie brzucha

Grupę 169 cm wygrała 23-letnia Żaneta Szlęzak, trzeba jednak podkreślić, że druga w kolejności Marta Ceglarska prezentowała formę tylko nieco gorszą od Żanety. Obydwie zawodniczki prezentowały się jednak „widowiskowo”, a przecież o to w tym wszystkim chodzi.

W grupie najwyższej składającej się z 14 zawodniczek wyłowiliśmy trzy najbardziej godne uwagi: Paulę Ba-not, Małgorzatę Mączyńską i Swietłanę Nymyrowską. Wśród tych trzech najwięcej dokonała dotychczas Małgosia, która dwa razy pod rząd zdobywała tytuł mistrzyni Polski.

Niestety, nie próbując „ulepszyć” sylwetki w żadnym szczególe, w tym roku potknęła się na Pauli, która w porównaniu z nią była bardziej wyrazista. I tak Małgosia, która szykowała się na trzeci złoty medal, musiała zadowolić się srebrnym.

W konkurencji 163 cm Ewa Zegan – co też warto podkreślić – najstarsza zawodniczka wśród „bikiniarek” nie miała równych sobie ani w grupie wzrostowej, ani też w kategorii open. Wygrała wszystko, co było do wygrania.

Kulturystyka „słoneczna”

Takie przynajmniej skojarzenie budziło się, gdy patrzyliśmy na zawodników startujących w konkurencji „męska sylwetka”. Notabene w najbliższej przyszłości nazwa ma się zmienić -będzie „kulturystyka plażowa”, co na pewno lepiej brzmi i bardziej oddaje akcent sportowy konkurencji.

Wystąpili w trzech kategoriach wzrostowych: do 174 cm, do 178 cm i powyżej 178 cm. W sumie zawodników było 35.

Trzeba powiedzieć, że kulturyści plażowi prezentują się dobrze, a nawet z zawodów na zawody coraz lepiej. A liczba zawodników świadczy o tym, że młodzież nastawia się chętniej na estetycznie umięśnione torsy niż na wielkie mięśnie, które wymagają specjalnej pielęgnacji i pokaźnych wydatków.

Grupę 174 cm wygrał Dawid Bukiel, który minimalnie pokonał Daniela Wilka. W grupie 178 cm bezkonkurencyjny był ubiegłoroczny mistrz Polski, Grzegorz Płaczkowski. Natomiast w grupie zawodników najwyższych zwycięstwo odniósł Adrian Dzielak, który jednak musiał uznać wyższość Grzegorza w kategorii open.

Facebook Comments
  • Trening siłowy a białko

    Trening siłowy a białko Białko jest niezbędnym budulcem tkanki mięśniowej. Zatem wszyscy, …
  • Trening ud i pośladków cz.3

    05 Wykroki w tył ze sztangielkami, tzw. zakroki W CIĄGU 30 SEKUND MAKSYMALNA LICZBA POWTÓR…
  • Trening ud i pośladków cz.2

    02 Przysiady z odważnikiem W CIĄGU 1 MINUTY MAKSYMALNA LICZBA PRZYSIADÓW – stań w sz…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport i Turystyka
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Bezpieczne last minute: Jak unikać pułapek podczas nagłego wyjazdu

Wyjazdy last minute mogą być ekscytującą i ekonomiczną opcją dla wielu podróżników. Jednak…