Marcin Kotarski, który jako ostatni widział żywą Irenę Wnorowską, był pierwszym i jedynym podejrzanym w tej sprawie. Podtrzymywał swoją wersję wydarzeń o rzekomym obcym mężczyźnie w wynajmowanym przez niego mieszkaniu, ale śledczy nie bardzo chcieli w nią wierzyć. Szczególnie, że z upływem czasu przybywało obciążających go dowodów.

Po pierwszej wizycie policjantów (przypomnijmy, doszło do niej kilka minut po godzinie 17.00), Kotarski zaczął sprzątać mieszkanie i usuwać ślady krwi, które były w kuchni na ścianie, szafce kuchennej, oknie, parapecie wewnętrznym i lodówce.

Z listy połączeń telefonicznych między Wnorowską i Kotarskim w dniach 19, 23 i 24 listopada 2014 roku wynikało jedynie, że takowe miały miejsce. Mogły mieć one związek z terminem zapłaty czynszu, który zawsze przypadał w okolicy 20. dnia każdego miesiąca. Na podstawie tego wykazu – ani w śledztwie, ani potem na sali sądowej – nie było jednak możliwe ustalenie treści tych rozmów. Tym samym nieznany był powód, dla którego Irena Wnorowską poszła do wynajmowanego lokatorom mieszkania. Czy w celu odbioru czynszu, czy też z chęci sprawdzenia, w jakim stanie jest mieszkanie?

Sąd ustalił, że kobieta otrzymała tego dnia pieniądze, przy czym obojętne jest, czy nastąpiło to w mieszkaniu, czy gdzie indziej. Istotne jest, że tamtego dnia Irena Wnorowską z całą pewnością była w wynajmowanym mieszkaniu. Wprawdzie Marcin Kotarski miał przygotowane pieniądze na opłacenie czynszu za listopad, niemniej nie można wykluczyć, że pomiędzy nim a właścicielką mieszkania doszło do jakiegoś nieporozumienia. Niewątpliwie musiała to być kwestia związana z umową wynajmu, ale o co dokładnie chodziło, tego nie udało się ustalić.

Prokurator oskarżył Marcina Kotarskiego o to, że „działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia i ze szczególnym okrucieństwem, używając narzędzia ostrego, tępego, twardego poprzez kilkukrotne zadanie ciosów, doprowadził Irenę Wnorowską do powstania szeregu ran ciętych i tłuczonych na głowie, tułowiu i kończynach. Następnie tak pobitą, żyjącą wyrzucił przez okno mieszkania, znajdującego się na siódmym piętrze bloku mieszkalnego, a tym samym spowodował jej upadek z wysokości, w wyniku którego pokrzywdzona doznała wielu obrażeń, co skutkowało zgonem wymienionej”.

Na podstawie aktu oskarżenia można odtworzyć przebieg dramatycznych wydarzeń. „W mieszkaniu, między Marcinem Kotarskim i Ireną Wnorowską, doszło do rozmowy o bliżej nieustalonej treści, w trakcie której mężczyzna krzycząc, zaczął zadawać kobiecie uderzenia w głowę narzędziem twardym, tępym, tępokrawędzistym. Irena Wnorowską zasłaniała się lewą ręką przed ciosami, w związku z czym doznała także obrażeń ciała w postaci powierzchownych ran ciętych lewej dłoni, w obrębie nadgarstka i kciuka. Na skutek obrony podjętej przez właścicielkę mieszkania, Marcin Kotarski odniósł obrażenia ciała w postaci otarcia naskórka na czole, policzku, nad wargą górną, w okolicy kącików ust, poniżej wargi dolnej, otarcia palca dłoni lewej z częściowym zerwaniem płytki paznokcia dłoni lewej, oraz otarcia naskórka na klatce piersiowej i udzie lewym. Irena Wnorowską broniła się w ten sposób około 2 minut, po czym w wyniku otrzymanych uderzeń straciła przytomność. Wtedy oskarżony otworzył prawą część okna kuchennego o wymiarach 135 cm długości i 50 cm szerokości. Okno kuchenne składa się z dwóch takich samych oddzielnych części, po otwarciu których w środku znajduje się na stałe pionowy element oddzielający je. Następnie przez otwartą prawą kwaterę okna kuchennego wyrzucił nieprzytomną, żywą pokrzywdzoną. Powyższe czynności zajęły mu parę minut”.

Lokatorzy z piekła rodem cz.7

Facebook Comments
 • Lokatorzy z piekła rodem

  Lokatorzy z piekła rodem cz.3

  Tego samego popołudnia dyżurny komendy w C. odebrał zgłoszenie od jednego z mieszkańców dz…
 • Lokatorzy z piekła rodem

  Lokatorzy z piekła rodem cz.4

  W tym samym czasie, kiedy rodzina poszukiwała Ireny Wnorowskiej, leżącą na trawniku pod bl…
 • Lokatorzy z piekła rodem

  Lokatorzy z piekła rodem cz.5

  Policjanci zaczęli rozpytywać go o właścicielkę mieszkania. Początkowo odpowiadał trochę n…
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Jak wygląda wulkanizacja opon

  Na czym polega wulkanizacja opon? Co musimy wiedzieć o oponach? Opony pojawiły się rzeczyw…
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności zarządu

  Czym jest ubezpieczenie odpowiedzialności zarządu? Kto objęty jest ochroną? Jeśli chodzi o…
 • Dioptromierz

   Profesjonalne urządzenie, które jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego warsztatu o…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Aktualności
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Jak wygląda wulkanizacja opon

Na czym polega wulkanizacja opon? Co musimy wiedzieć o oponach? Opony pojawiły się rzeczyw…