Charakterystyka i zalety paneli winylowych                   

Panele winylowe stają się coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób wybiera je jako doskonałą alternatywę dla tradycyjnych paneli. Panele winylowe imitują drewno, przez co ma się wrażenie, że oglądamy powierzchnię wyłożoną drewnem. Winyl to w rzeczywistości PCV (fachowe określenie to polichlorek winylu). Współcześnie panele winylowe zastąpiły popularny przed laty, w czasach PRL – gumolit. Oferta paneli jest bardzo szeroka, dostępne są w różnych kolorach, wzorach, stylach. Każdy może wybrać sobie takie, jakie pasują do wystroju wnętrza, w których zamierza je zastosować. Architekci wnętrz często uwzględniają w projektowaniu wnętrza powierzchnię wyłożoną panelami winylowymi. Ich dużą zaletą jest to, że są one bardzo praktyczne. Z zewnątrz prezentują się doskonale. Wszelkie zabrudzenia można bardzo łatwo usunąć przy użyciu ściereczki i wody, czasem z dodatkiem zwykłych środków czystości.

Panele podłogowe
Panele podłogowe

Panele winylowe są wodoodporne. W kontakcie z wodą nie przepuszczają jej, czego nie można powiedzieć o panelach drewnianych, chłonących wilgoć. Powierzchnia winylowa ma właściwości wyciszające, podczas chodzenia po niej, dźwięk się nie przenosi, ma się wrażenie, że stąpa się po gładkiej, cichej podłodze, przyjemnej w dotyku.

Winyl to materiał plastyczny i odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Termoplastyczność to kolejny walor paneli winylowych. Pod wpływem kontaktu z większym ciężarem czy naciskiem delikatnie się odkształcają, a następnie wracają do stanu pierwotnego.

Panele winylowe bardzo łatwo się montuje. Wyposażone są w system zatrzasków, montuje się je na kliki. Bardzo praktyczne jest zastosowanie takich paneli w łazience, gdzie jest duże narażenie na wilgoć.

Powierzchnia paneli winylowych jest antypoślizgowa. Są one bezpieczne w łazience i w każdym innym pomieszczeniu. Nie ma obawy, że poślizgniemy się albo stracimy równowagę podczas potknięcia o jakiś przedmiot np. w pokoju. Winyl jest materiałem bezpiecznym dla dzieci i alergików, nie posiada właściwości uczulających.

Kosz zakupu paneli winylowych

Cena paneli winylowych  w Warszawie czy w Lubinie uzależniona jest od modelu, koloru, wzoru, od marki producenta. Najczęściej cena za metr kwadratowy zawiera się w przedziale 100-150 zł. W cenę trzeba także wliczyć koszt podkładu i kleju montażowego. Panele winylowe pod względem estetycznym świetnie się prezentują, są praktyczne. Stanowią dobrą alternatywę dla pasjonatów drewnianych paneli, którzy nie chcą inwestować droższą posadzkę.

Autor: Osuszanie mieszkań – Tech Nob

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Nie przesadzaj z ozdobami do włosów na ślubie

Ślub to najważniejszy dzień w naszym życiu. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Pa…