Odzież patriotyczna cieszy się niesłabnącą popularnością już od wielu lat. Wśród dominujących w przypadku odzieży patriotycznej motywów nie sposób pominąć wzorów związanych z 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości – jedno z niewielu świąt państwowych – obchodzone jest co roku przez setki tysięcy Polaków. 11 listopada upamiętnia odzyskaną przez Polskę w 1918 roku niepodległość. Wtedy też nasz kraj wyzwolił się spod zaborów trwających dokładnie 123 lata. Ustanowione ustawą z 1937 roku (z późniejszymi zmianami) święto, do dziś cieszy się dużą popularnością zarówno wśród młodych jak i starszych członków społeczeństwa. Nic więc dziwnego, że sklepy prześcigają się w tworzeniu coraz to ciekawszych kolekcji patriotycznych.

Odzież patriotyczna
Odzież patriotyczna

Odzież patriotyczna dedykowana na 11 listopada – związana z odzyskaniem przez Polskę niepodległości – zachwyca nie tylko barwą, ale również jakością i doborem wzornictwa. Sam proces odzyskiwania niepodległości był stopniowy. Dlaczego zatem mówi się o 11-ym listopada? W tym dniu władzę nad polskim wojskiem przyjął Józef Piłsudski. Po pertraktacjach Piłsudskiego z Centralną Radą Żołnierską w ciągu siedmiu kolejnych dni z Królestwa Polskiego zaczęły wycofywać się wojska niemieckie. 11 listopada pierwszym po latach zaborów nadburmistrzem Poznania został Polak – Jarogniew Drwęski. Warto nadmienić jednak, że formalna niepodległość kraju została ogłoszona wcześniej – dokładnie 7 października.

11 listopada w Polsce – w niemal każdym większym mieście – odbywają się marsze upamiętniające tą historyczną chwilę, jaką było odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów. Ludzie – niezależnie od wieku, płci, wyznania czy poglądów politycznych – zakładają odzież patriotyczną i wspólnie maszerują wyznaczoną trasą. Barwy narodowe zestawione z niezwykle ciekawą symboliką narodową uwiecznione zostały między innymi na specjalnie stworzonej z tej okazji odzieży patriotycznej.

Odzież patriotyczna
Odzież patriotyczna

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Bezpieczne last minute: Jak unikać pułapek podczas nagłego wyjazdu

Wyjazdy last minute mogą być ekscytującą i ekonomiczną opcją dla wielu podróżników. Jednak…