Jakie są rodzaje alergii i jak się objawiają?

Alergie to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnych rodzajów reakcji. Mogą być tak proste, jak katar lub swędzenie oczu do poważniejszych reakcji, takich jak anafilaksja.

Istnieje wiele różnych rodzajów alergii i objawiają się one na różne sposoby. Niektórzy ludzie mają alergie na pyłki, podczas gdy inni mają alergie na niektóre pokarmy.

Niektóre typowe alergie obejmują:

  • Alergiczny nieżyt nosa (katar sienny)

  • Astma

  • Alergia pokarmowa

  • pokrzywka

  • Pokrzywka (pokrzywka)

Objawy i oznaki alergii, których nigdy nie należy ignorować

Alergie to częsta przypadłość, która każdego dnia dotyka miliony ludzi. Ale ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z oznak i objawów alergii, których nigdy nie należy ignorować, aby zapobiec dalszym powikłaniom.

Objawy:

– Swędzenie oczu, nosa lub gardła

– Kichanie lub odkrztuszanie śluzu

– Swędzenie skóry lub pokrzywka

– Swędzenie skóry głowy lub wypadanie włosów

Oznaki:

– Trudności w oddychaniu

– Świszczący oddech

– Nagły początek gorączki

– Ból w klatce piersiowej

Kiedy skonsultować się z lekarzem — wprowadzenie do reakcji alergicznych i niebezpiecznych skutków ubocznych leków

Lekarze nie zawsze są najlepszym źródłem informacji, jeśli chodzi o reakcje alergiczne i niebezpieczne skutki uboczne leków. Mogą być stronniczy lub nie mieć wystarczającej wiedzy na dany temat.

Lekarze nie zawsze są najlepszym źródłem informacji, jeśli chodzi o reakcje alergiczne i niebezpieczne skutki uboczne leków. Mogą być stronniczy lub nie mieć wystarczającej wiedzy na dany temat. W tym artykule omówimy najczęstsze przyczyny i objawy reakcji alergicznych, jak można je leczyć i co zrobić, jeśli podejrzewasz, że masz atak alergii.

Alergia to stan, w którym układ odpornościowy reaguje na coś, co zwykle jest nieszkodliwe, tak jakby to była szkodliwa substancja lub alergen (rodzaj substancji, która może wywołać reakcję alergiczną). Najczęstsze rodzaje alergii to katar sienny, astma, egzema, alergie pokarmowe, użądlenia owadów i alergie na jad pszczeli. Reakcje alergiczne mogą wahać się od łagodnego do ciężkiego, w zależności od tego, jak poważne są.

Kiedy sytuacja awaryjna różni się od kłopotów? Spożywanie alergenów bez świadomości!

Jesteś na imprezie i zaczynasz odczuwać potrzebę kichnięcia. Idziesz do łazienki i zaczynasz kichać. Wracasz do znajomych i mówisz: „Myślę, że mam alergię na to jedzenie”.

Jeśli masz problemy z oddychaniem, ból w klatce piersiowej lub nieregularne bicie serca, ważne jest, aby natychmiast zadzwonić pod numer 911. Jeśli czujesz, że te objawy są tylko częścią codziennego życia, prawdopodobnie nie jest to nagły wypadek.

Różnica między kłopotem a nagłym wypadkiem polega na tym, że czyjeś życie lub zdrowie jest zagrożone – gdy nie może samodzielnie oddychać lub serce przestaje bić.

Alergolodzy którzy mogą Ci pomóc:

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej VIP
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Rozwody: Nawigacja przez trudności i budowanie nowych początków

Wprowadzenie Rozwody są nieodłączną częścią życia społecznego, gdzie małżeństwa czasami mu…