Poduszki ozdobne to elementy dekoracyjne, które można spotkać w każdym domu. Goszczą one zarówno na kanapach i sofach, jak i w sypialniach na łóżkach, czy nawet na kuchennych krzesłach. Czy to jednak wszystko? Oczywiście, że nie! Poduszki ozdobne znajdziemy również w ogrodach, na huśtawkach, czy na kompletach ogrodowych. Jest to bowiem bardzo istotny element dekoracyjny. Niektórym może wydawać się, iż temat poduszek jest trywialny i banalny. Tymczasem bez nich wnętrze wygląda po prostu sztywno.

poduszka ozdobna
poduszka ozdobna

Na rynku możemy spotkać się z wieloma różnymi poduszkami. Jakie są ich kształty i jakie najlepiej dopasują się do naszego wnętrza? Oczywiście najbardziej popularny rodzaj poduszek to te, które są kwadratowe. Bardzo często można także spotkać w sklepach poduszki ozdobne prostokątne. Coraz częściej pojawiają się już również bardziej oryginalne poduszki okrągłe, czy w kształcie wałka. Jak więc widać, jest w czym przebierać i wybierać.

Czym jednak kierować się podczas wybierania kształtu poduszek? Bierzmy pod uwagę nie tylko względy wizualne, ale również praktyczne. Poduszki ozdobne mogą bowiem spełniać obie te funkcje. Jeśli zatem zależy nam na czymś, co podeprze nasze plecy i doda nam komfortu podczas odpoczynku, warto postawić na klasyczne poduszki kwadratowe. Mogą świetnie służyć również na krzesłach, czy na fotelach, kiedy to dodatkowe podparcie la pleców jest niezwykle istotne.

Jeśli natomiast zależy nam na podparciu pleców po całej długości wzdłuż kręgosłupa, poduszka prostokątna spisze się najlepiej. W ten sposób podeprzemy również szyję i pozwolimy odpocząć mięśniom karku. Jeżeli zaś nasza kanapa, czy sofa została wykonana ze skóry, można postawić na poduszki w kształcie wałka, ponieważ nie tylko ich kształt będzie pasował do charakteru kanapy, ale i do wnętrza. Będzie to taki dodatkowy elegancki akcent.

Przy wyborze kształtu poduszek zawsze kierujmy się także naszą intuicją oraz planem, który stworzyliśmy na design naszego wnętrza. Ważne, by wiedzieć, jaki cel nam przyświeca.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Gdzie nauczyć się angielskiego we Wrocławiu?

Angielski jest już od wielu lat językiem światowym. Jego znajomość jest dla mieszkańców wi…