Już w 1789 roku Benjamin Franklin napisał w swoim sławnym liście do Jean-Baptiste Leroy’a „[…] Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki”. I tak, i nie.

 Owszem, podatki musimy płacić wszyscy, jednak tylko od nas zależy, jakiej będą wielkości. Obecny system podatkowy w Polsce pozostawia wiele możliwości odliczeń, począwszy na ogólnie skomplikowanych przepisach, na dziecinnie prostych przeoczeniach skończywszy. Nic w tym dziwnego, nie każdy przecież musi śledzić ciągłe zmiany legislacyjne w tym zakresie, a nawet nie każdego muszą one aż tak pasjonować.

 

 Niech piekarz piecze chleb,

 murarz stawia domy, a księgowi zajmą się odliczeniami. Oszczędność z wypełnienia PIT-u samodzielnie czy, co gorsza zdanie się na popularną usługę świadczoną przez Ministerstwo Finansów polegającą na rozliczenie podatków na podstawie dostarczonych PIT-ów od pracodawców, jest wyjściem najgorszym z możliwych. Co roku ucieka nawet kilka tysięcy złotych tylko dlatego, że nie chciało się zwrócić o pomoc do profesjonalistów. Tym bardziej, jeśli w grę wchodzą daniny świadczone za granicą. Mamy tu do czynienia z wzajemnym oddziaływaniem dwóch lub więcej systemów prawnych, co dla zwykłego obywatel może stanowić barierę nie do pokonania.

 

 Pomoc dla pracujących w Holandii.

 Doskonałym przykładem biura niosącego pomoc w tych zawiłych sprawach jest PKG TAX Sp. z o.o. Firma znajdująca się pod adresem https://pkg-tax.com/ może pochwalić się dziesięcioletnim doświadczeniem, pomagając naszym rodakom w odzyskaniu nadpłaconych kwot podatku. Obecnie obszar działania biura obejmuje Holandię, zatem osoby tam zatrudnione mogą mieć pewność, że ich sprawy trafiają pod właściwy adres. Biuro nie tylko ogranicza się do rozliczeń oraz kontaktów pomiędzy urzędami skarbowymi obu państw. Zakres działania obejmuje także szeroko rozumiane ubezpieczenia, dofinansowania, zasiłki i dodatki na dzieci, aż po zgłoszenie aut do podatku drogowego.

 Sprawy podatkowe z pewnością rodzą mnóstwo pytań. Aby ułatwić bezpłatny kontakt w celu uzyskania odpowiedniej porady lub umówienia spotkania firma udostępniła formularz kontaktowy, dzięki któremu można szybko skontaktować się z profesjonalnymi księgowymi.

 

 

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Praca
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Błędy w księgach rachunkowych i sprawozdaniu finansowym

Prowadzenie pełnej księgowości wymaga wiele zaangażowania, skrupulatności oraz śledzenia w…