Problemy z sercem – kiedy udać się do lekarza?

Jakie objawy świadczą o tym, że Wasze serce nie pracuje optymalnie? Co powinno Was zaniepokoić? Kiedy koniecznie trzeba udać się do lekarza? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dzisiejszym wpisie.

Jakie symptomy są alarmujące?

Pewnych objawów nie powinno się pod żadnym pozorem lekceważyć. Świadczą one bowiem, że pacjent ma nie do końca zdrowe serce. Co to jednak dokładnie jest? Tak naprawdę takie symptomy można zaobserwować każdego kolejnego dnia. Męczą Was proste czynności, które nie wymagają szczególnie dobrej kondycji? Wyjście po schodach na drugie piętro itp. to dla Was droga przez mękę? Musieliście podbiec dzisiaj na przystanek do autobusu, ponieważ byliście nieco spóźnieni? Kilkadziesiąt metrów biegu spowodowało potężną zadyszkę i długo musieliście dochodzić do siebie? Generalnie odczuwacie permanentne zmęczenie? W związku z tym powinniście udać się do lekarza. Fachowiec sprawdzi czy macie zdrowe serce czy po prostu te kłopoty zdrowotne wynikają z czegoś innego.

Co jeszcze warto wziąć pod lupę? Są to między innymi blada skóra, bóle głowy, krwawienia z nosa, bezsenność, uciążliwy kaszel, kłucie w klatce piersiowej, wysokie ciśnienie krwi, zimne stopy i dłonie itp. Oczywiście, nie jest tak, że wyżej wymienione objawy to na pewno kłopoty z sercem. Niemniej jednak warto to wszystko dokładnie sprawdzić, aby ewentualnie wdrożyć odpowiednie leczenie.

W jaki sposób lekarz może pomóc?

Jak działają fachowcy? Między innymi lekarze przeprowadzają wywiad medyczny. Często zalecają wykonanie podstawowych badań krwi. To jednak nie wszystko. Pacjenci mają wykonywane również badania stricte związane z pracą serca. Są to między innymi badanie ciśnienia tętniczego krwi czy EKG. Czasami zalecana jest również metoda Holtera, echokardiografia czy próba wysiłkowa. Wszystko tak naprawdę zależy od danej sytuacji i konkretnego pacjenta. Lekarze przepisują odpowiednie medykamenty. Zalecają też rekomendowane preparaty na zdrowe serce, które wspomagają pracę tego narządu.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Wpływ fosforanu potasu na zdrowie człowieka

Fosforan potasu to związek chemiczny, który występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Opr…