Często grypa i przeziębienie są uważane za jedną i tą samą chorobą. Występują zaś tutaj pewne zasadnicze różnice. Jakie? Z dzisiejszego wpisu dowiesz się również tego, co stosować w przypadku wystąpienia przeziębienia.

Jakie są różnice?

Przede wszystkim grypa to choroba stosunkowo cięższa niż przeziębienie. Oczywiście, nie mamy zamiaru tutaj niczego bagatelizować. Niemniej jednak nie brakuje osób, które mają przeziębienie nawet kilka razy w ciągu roku kalendarzowego i dość szybko wracają do pełnej formy. Nie mają potem żadnych poważnych skutków ubocznych. Warto zauważyć, że grypa jest generalnie wywoływana przez groźniejsze wirusy niż w przypadku właśnie przeziębienia. Oczywiście, pewne objawy są dość zbliżone. To np. kaszel, chrypka, wysoka gorączka, katar itp. Należy zauważyć, że konsekwencje w przypadku źle leczonej grypy są naprawdę bardzo opłakane. To m.in. zapalenie mięśnia sercowego albo płuc. Czasami dochodzi też do zapalenia opon mózgowych. W skrajnych przypadkach dochodzi nawet do śmierci. Statystyki pokazują zaś, że tych osób, rok po roku kalendarzowym, które zmarły na skutek „zwykłej” grypy jest naprawdę relatywnie sporo…

Preparaty stosowane na przeziębienie

Osoby, które mają „tylko” przeziębienie mogą zatem mówić o „szczęściu w nieszczęściu”. Zazwyczaj bowiem ta przypadłość ustępuje dość szybko. Przeważnie po jednym tygodniu można już wracać do swoich normalnych aktywności. Ważne jest, by stosować odpowiednie preparaty na przeziębienie. Niektórzy decydują się na zwykłe, domowe sposoby. Na pewno nie można ich traktować po macoszemu. Pomagają one uporać się z rozmaitymi objawami. Np. na ból gardła można stosować mleko z miodem. Przydaje się też herbata z miodem, sokiem malinowym i cytryną. Można też postawić na preparaty na przeziębienie dostępne w aptekach. Co wybierać? Sporo tutaj zależy od konkretnych objawów. Na katar świetnie sprawdzają się np. środki przeciwhistaminowe. Na kaszel warto stosować syropy, a na gorączkę paracetamol itp. Pomoc w wyborze konkretnych medykamentów można uzyskać w aptece od farmaceuty. Zawsze też możesz skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Szczególnie jest to istotne wtedy, kiedy objawy są stosunkowo mocno nasilone.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Jak wybrać odpowiednią wypożyczalnię elektronarzędzi?

Kiedy nadchodzi czas na wykonanie prac budowlanych, remontowych lub majsterkowych, odpowie…