Każdy, kto pracuje w fachu spawacza, wie z jakim ryzykiem wiąże się ta praca. Dlatego, każdy profesjonalny spawacz powinien zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swojego ciała, a przede wszystkim twarzy i oczu. Nie wystarczy zakryć swojej twarzy zwykłą plastikową przyłbicą ochronną, w tym celu zaleca się kupno solidnej przyłbicy spawalniczej. Jednak czym jest taka przyłbica i w jaki sposób chroni? O tym poniżej:

Przyłbica Spawalnicza

Jest rodzajem nakrycia głowy stosowanego przy wykonywaniu pewnych rodzajów spawania w celu ochrony oczu, szyi i twarzy przed przepaleniem. Przyłbice Spawalnicze są niezbędne przy spawaniu, przez trwałość materiałów z których są wytwarzane. Obecnie najlepszym sposobem na odpowiednie chronienie twarzy przed promieniowaniem podczerwonym są przyłbice okrywające całą twarz i część szyi, dzięki czemu nie dojdzie do poparzenia iskrą, a tym bardziej iskra nie dostanie się do oka, co mogłoby spowodować zapalenie spojówki, częściową ślepotę czy nawet utratę wzroku. Przyłbice Spawalnicze są najlepszym remedium przed uszczerbkiem na zdrowiu nie. Nie oznacza to jednak, że nie należy stosować się do zasad BHP.

Cena

Obecny rynek bogaty jest w oferty sprzedaży, Przyłbic Spawalniczych, dlatego też rozstrzał cenowy jest dość znaczny. Średniej jakości przyłbicę kupimy już od 300 zł w górę, natomiast jeśli zależy nam na naszym zdrowiu, a wierzymy, że każdy z nas dba o swoje zdrowie najlepiej jak to możliwe to możemy także zakupić to niezwykle potrzebne nakrycie głowy od 2000 zł w górę. Pamiętajcie, że jeśli chodzi o zdrowie, nie należy na nim oszczędzać oraz polecamy kupować ze sprawdzonych źródeł, aby nie narazić się na dodatkowe nieprzyjemne konsekwencje.

Każdy szanujący się spawacz, powinien zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, i w najwyższej jakości Przyłbicę Spawalniczą, tylko to bowiem sprawi, że wzrok każdego spawacza będzie mu służył przez długie lata. Dbajcie o swoje zdrowie i zaopatrujcie się w dobrej jakości środki ochronne. A kiedy już to zrobicie, to – ŻYCZYMY MIŁEJ PRACY!

Sprzęt spawalniczy można obejrzeć w ofercie firmy: https://www.deltatechnika.pl/

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Na jakie świece ozdobne się zdecydować?

Ewidentnie masz problem z wyborem odpowiednich elementów tego typu? Czym kierować się kupu…