Odbiór dużej ilości kanałów telewizyjnych, a przede wszystkim satysfakcjonująca jakość wyświetlanego obrazu zależą od wielu czynników. Już nieprawidłowy montaż anteny satelitarnej powoduje problemy z posiadaną instalacją, jednak nie tylko on może być źródłem problemu. Bez specjalistycznych mierników i narzędzi naprawa domowego systemu satelitarnego może okazać się bezskuteczna. Jak sobie z tym poradzić?

Profesjonalna regulacja i serwis anten satelitarnych

Zespoły zajmujące się montażem anten satelitarnych zwykle oferują także ich okresowe przeglądy i konserwacje. Pomoc doraźna, czyli usuwanie nagle pojawiających się usterek jest zwykle usługą świadczoną w dużych ośrodkach miejskich. Wśród miast, w których konieczna jest cykliczna regulacja anten Kraków zajmuje wysokie miejsce. Wszystko przez brak kontroli nad starzeniem się poszczególnych komponentów instalacji, zakłócających prawidłowy odbiór sygnału satelitarnego. Przestarzałe elementy systemu antenowego to jednak nie jedyna przyczyna usterek. Nagły problem z odbiorem kanałów telewizyjnych spowodować może silny wiatr, deszcz, czy burze, które zmienią położenie anteny, bądź uszkodzą komponenty instalacji. Źródłem kłopotów mogą być także przestarzałe przewody, czy zawodne konwertery. Zaleca się więc, by posiadacze instalacji antenowych regularnie umawiali się na ich przeglądy i konserwacje z profesjonalistami. Czym różni się praca specjalistów, od samodzielnej próby zidentyfikowania usterki?

Sprzęt pozwalający na szybkie zidentyfikowanie problemu

Zła jakość obrazu na telewizorze spowodowana może być przez nieprawidłowy montaż i ustawienie anteny, rozregulowanie poszczególnych elementów instalacji, usterkę jednego z jej komponentów, czy zerwanie przewodów. Specjaliści potrafią szybko określić, który element systemu satelitarnego zawiódł i co stoi za niesatysfakcjonującym odbiorem sygnału telewizyjnego. Dzięki profesjonalnym miernikom są oni w stanie ustalić, czy antena znajduje się w optymalnym położeniu względem części nieboskłonu pokrytego sygnałem satelitarnym. Po wykluczeniu kolejnych usterek przystępują do zbadania przepływu sygnału pomiędzy poszczególnymi komponentami instalacji. Dysponują oni nie tylko specjalistycznym sprzętem, lecz także dużą wiedzą i doświadczeniem, które pozwala im usuwać pojawiające się usterki od ręki. Zwykle nie jest wówczas konieczne inwestowanie w montaż nowej instalacji, lecz mniej kosztowna wymiana jej części.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sprzęt
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Buty markowe – stale powiększający się zbiór

Nie da się ukryć, że pojęcie buty markowe mocno się zdewaluowało. Jeszcze do niedawna każd…