Konieczność podnoszenia elementów, które ważą sporo, sprawiła, że tak istotnym elementem stało się wyposażanie zakładów w niezbędne w tym celu żurawie. Mowa tutaj o urządzeniach o sporym udźwigu, a zarazem dużej precyzji pracy, która pozwala przy jego pomocy montować nawet bardzo precyzyjne elementy. Sprawia to, że żurawie przejezdne lub inaczej warsztatowe są na wyposażeniu wielu zakładów i warsztatów. Dzięki nim praca z dużymi gabarytami w zakładzie jest dużo szybsza, bezpieczniejsza, a zarazem zostaje zachowana precyzja. Plusem tych maszyn jest również wielozadaniowość i możliwość dostosowania parametrów urządzenia do potrzeb danego zakładu.

Serce każdego żurawia

Chodź wydawać by się mogło, że są to urządzenia bardzo skomplikowane, to ich funkcjonowanie opiera się na zaledwie kilku podstawowych elementach. Spośród tych wszystkich elementów, kluczowy jest wysięgnik. Jest to ramię, po którym porusza się elektryczna lub ręczna wciągarka. Tutaj pojawia się bardzo istotna kwestia, przy wyborze rozwiązania idealnego dla każdego. Wyciągarka elektryczna potrafi podnieść o wiele większe i cięższe elementy, przy zachowaniu bardzo dużej precyzji działania. Rozwiązania ręczne natomiast przeznaczone są dla mniej wymagających i ciężkich rozwiązań. Tutaj bowiem za podnoszenie ładunku odpowiada przekładnia i ludzkie mięśnie. Jest to jednak mniej precyzje, jeśli chodzi o opuszczanie i podnoszenie, a ponadto ma to swoje ograniczenia udźwigu. Kluczowy tutaj jest wybór urządzenia idealnego dla naszych potrzeb i spełniającego określone wymagania. Należy przy tym postawić wyłącznie na sprawdzone marki i najwyższą jakość wykonania i użytych materiałów. Niedopuszczalne jest natomiast by urządzenie to nie posiadało określonych przez prawo atestów, uprawniających je do działania w firmie. Jako klient, warto więc sprawdzić, czy dane rozwiązania mają takowe dokumenty.

Zasięgnij rady ekspertów.

Jeśli jako kupujący masz wątpliwości co do wyboru urządzenia, warto skorzystać z porady ekspertów i literatury specjalistycznej. Szczególnie wartościowe są opinie i doświadczenie innych użytkowników, które są przedstawione na forach i blogach specjalistycznych. Znajdziemy je między innymi na http://www.kes-industry.pl/, gdzie oprócz artykułów na dotyczących żurawi znajdziemy również artykuły z budownictwa czy zagadnień technicznych. Oprócz wiedzy z internetu, podczas zakupu powinniśmy opierać się na kontakcie z doradcami, którzy do naszych potrzeb są w stanie dobrać najlepsze rozwiązania.

Po zakupie natomiast należy pamiętać o regularnych serwisach i konserwacji. Są to urządzenia bardzo narażone na zużycie, szczególnie tych elementów, na które oddziałuje największa siła. Zużycie uchwytów czy lin może bowiem doprowadzić do zerwania transportowanego ładunku.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologia
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Myjnia bezdotykowa. Koszt mycia

Myjnia bezdotykowa to świetne miejsce, w którym można umyć samochód ale i motocykl czy row…