Trening siłowy a białko

Białko jest niezbędnym budulcem tkanki mięśniowej. Zatem wszyscy, którzy za cel obrali sobie wyrzeźbienie sylwetki i zwiększenie masy mięśniowej, powinni dostarczać sobie znacznie więcej protein niż dotychczas. Takie zwiększone zapotrzebowanie jest spowodowane oczywiście intensywnością wykonywanych treningów, ale również ze względu na procesy metaboliczne oraz czynności hormonów peptydowych.

Jak dostarczyć odpowiednią dawkę białka w ciągu dnia?

Białko Olimp
Białko Olimp

Sportowy oraz osoby trenujące na siłowni, które chcą wyrzeźbić sylwetkę i zwiększyć masę mięśniową muszą dbać o dostarczenie wymaganej dawki białka w ciągu dnia. Należy o to dbać szczególnie w dni, w których wykonuje się trening. Oczywiście, zapotrzebowanie będzie zróżnicowane dla każdego indywidualnie, jednak pewne wzorce można dopasować uniwersalnie. Można przyjąć, że zapotrzebowanie na białko w okresie zwiększonej aktywności fizycznej określa się na poziomie około 1,8–2,2  g na 1 kilogram masy ciała. Jest to uśredniona wartość, która zależy od wieku, płci, wagi oraz aktywności fizycznej. Takie ilości protein w ciągu dnia wymaga zjedzenia o wiele większych porcji jedzenia. Dodatkowo nie można zapomnieć, że białko powinno być jak najlepszej jakości. Posiłki muszą być także zróżnicowane. Dlatego sportowcy chętnie kupują białko Olimp, ponieważ dzięki stosowaniu odżywek białkowych, dostarczają organizmowi bardzo dużych porcji białka. Białko Olimp jest to suplement z najwyższej jakości białkiem, z którego można czerpać potrzebne do budowy mięśni aminokwasy. W odróżnieniu od pokarmów z wysoką zawartością białka, odżywka białkowa nie dostarcza tłuszczu, co sprzyja rzeźbieniu szczupłej sylwetki. Duża podaż białka zapewni również odpowiedni bilans azotowy, który powinien być dodatni lub zrównoważony.

 

Wszyscy, którzy chcą zwiększyć masę mięśniową będą musieli dla uzyskania satysfakcjonujących efektów wypracować swoją dawkę białka, dostosowaną do konkretnych potrzeb danego organizmu. Suplementacja białkowa na pewno pomoże osiągnąć zamierzony cel.

 

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport i Turystyka
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Zapomniany projekt studni

Studnia jest to pionowe, nieraz skośne ujęcie wód podziemnych. Inaczej jest to sztucznie w…