Przemysłowe zagrożenie

Mało kto wie, co to są ftalany, mimo że na co dzień styka się z nimi. Otóż są to związki używane jako dodatki do produkcji tworzyw sztucznych, między innymi do PCV, zabawek, a także do środków higieny i kosmetyków. I tak myjemy się mydłem zawierającym ftalany, malujemy sobie paznokcie lakierem z tym samym dodatkiem, nawilżamy ciało żelem pod prysznic, szamponem itp. Ftalany mają tę właściwość, że kiedy już zostają użyte do jakiegoś produktu, przedłużają jego działanie lub skuteczność.

Tymczasem nikt nie wie, że organizm chłonie ftalany, przyswaja je i szkodzi. Im więcej ftalanów w organizmie, tym niższa jest aktywność plemników, co w rezultacie utrudni zamiar spłodzenia potomka. Im starszy jest organizm, tym mocniej wchłania ftalany, a człowiek nie wie, że na skutek takich kontaktów zwiększa się zagrożenie cukrzycą typu II.

Jak wynika z 4-letnich badań prowadzonych przez National Institute of Heath (USA), skutki kontaktu z ftalanami stają się odczuwalne dopiero po kilku lub kilkunastu latach.

Magiczny porost włosów

A teraz mamy coś nowego na włosy. Wprawdzie tych nowości było już sporo, a grzywa jak nie rosła, tak nadal nie rośnie, ale przysłowie mówi „niech żywi nie tracą nadziei”. Ta nowa nadzieja to Hair Tonie Forte.

Z lektury wynika, że nareszcie wynaleziono coś uleczalnego na włosy i że choroba sprowadzająca się do wypadania włosów to przypadłość uleczalna, trzeba tylko wiedzieć, czym leczyć. Odpowiednie lekarstwo odkryła Chinka zatrudniona w amerykańskim Uniwersytecie Stanforda, Shhan. Jej badania trwały 20 lat, dokonała eksperymentu z 758 wolontariuszami, wśród których była 120-osobowa grupa kontrolna.

Zdrowie do przeglądu
Zdrowie do przeglądu

Eksperyment trwał 68 dni i przyniósł sensacyjne rezultaty. Jak wynika z różnych artykułów na ten temat, włosy, które dotychczas wypadały, przestały wypadać, a nowe zaczęły rosnąć. Prawdopodobieństwo tego zjawiska jest wysokie, potwierdzone wynikami 98,5% a nawet 99,3%.

Surowcem tego leku stała się rzadka roślina o „magicznych” właściwościach. Jest to produkt o charakterze zewnętrznym, w sprayu. Nakłada się go na umytą skórę głowy dwa razy w tygodniu, stymulując w ten sposób porost nowych włosów. Dzieje się tak dlatego, ponieważ kompletnej odbudowie ulegają mieszki włosowe. Wynalazczym nie ma nic przeciwko temu, aby stosować jednocześnie produkty pomocnicze, jak na przykład palmę sabałową, ponieważ jej zdaniem najważniejsze jest działanie bezpośrednie na skórę.

W USA lek ten nosi nazwę FulFix, w każdym razie pod taką nazwą stosowano go w przytoczonym eksperymencie. Natomiast obecnie jest do sprzedaży internetowej pod nazwą Hair Tonie Forte, a jego koszt wynosi 140 zł.

Sprawność wątrobowa

Reklama: Wylewki Rzeszów

 

Wątroba oczyszcza krew z toksyn. Jest to bardzo pracowity narząd. Jeżeli jednak nie jest wystarczająco sprawny, toksyny krążą w krwiobiegu i działają chorobotwórczo. Organ ten produkuje litr żółci dziennie, co pozwala zneutralizować nadmiar spożywanych potraw tłustych.

Lekiem wspierającym pracę wątroby jest sylimaryna. Odbudowuje, odnawia i naprawia komórki wątroby dzięki stymulowaniu syntezy białek. Działa też rozkurczowo, żółciopędnie, stabilizuje strukturę błon komórkowych, obniża stężenie cholesterolu we krwi, zapobiega wytrącaniu się złogów i kamieni żółciowych.

W rezultacie im mniej toksyn we krwi, tym więcej jest tam miejsca na tlen. Przepracowana wątroba nie na-

dąża z usuwaniem toksyn, a w rezultacie człowiek czuje się pozbawiony energii. Na dobrą sprawę, mając na uwadze fakt, że współczesne jedzenie jest pełne „tajemniczych” wypełniaczy, komponentów i zamienników, sylimaryna powinna być stosowana niemal bez przerwy, co pozwoli zabezpieczyć wątrobę przed przykrymi niespodziankami.

Sylimaryna nie jest droga. Jedno opakowanie Sylimarolu kosztuje 8 zł, natomiast ziarna ostropestu, które uważa się za bardziej wydajny lek na wątrobę, to już wydatek rzędu 100 zł. Trzeba jednak pamiętać, że sylimaryna w każdej postaci wymaga długiego stosowania, aby była aktywna i dobrze służyła wątrobie.

Głębokość zmarszczek

Okazuje się, że istnieje związek między liczebnością i głębokością zmarszczek a gęstością tkanki kostnej. I odwrotnie – im bardziej jędrna jest skóra po pięćdziesiątce, tym mocniejszy jest kościec.

Naukowcy tłumaczą to istnieniem kolagenu, który z wiekiem ulega obniżce, a to z kolei powoduje spadek elastyczności skóry, tworzenie się zmarszczek i osłabianie kości. Krótko mówiąc, miejsca, w których kolagen zaczyna zanikać, stają się podatne nie tylko na deformacje anatomiczne ale również na choroby.

Brak witaminy C w organizmie blokuje syntezę kolagenu. Im starszy jest człowiek, tym bardziej wzrasta zapotrzebowanie na tę witaminę. Zwalcza ona rodniki wspólnie z witaminą E. Gdy witamina E zneutralizuje rodnik, natychmiast słabnie, ale w obecności witaminy C szybko ulega regeneracji i od nowa nadaje się do atakowania rodników.

Kolagen jest najbardziej trwały w kościach. Jego wymiana tam odbywa się co roku, natomiast w wątrobie co miesiąc. Dzięki obecności kolagenu kości są w stanie dobrze amortyzować wstrząsy, natomiast ścięgna, mięśnie i stawy wymagają częstszej jego wymiany i dlatego niezbędne jest wsparcie środkami regenerującymi te okolice, ale koniecznie musi to być tzw. kolagen niezdenaturowany, który można znaleźć w kilku suplementach najnowszej generacji.

Białkowe śniadanie

Co jakiś czas zmieniają się poglądy na dietę, aczkolwiek rzeczy podstawowe nie ulegają zmianom. Tym razem zwróćmy uwagę na śniadanie. Otóż powinno być bogate w białko, które, jeśli zostanie spożyte o poranku, zwiększa poziom energii. Natomiast węglowodany, które jeszcze do niedawno traktowane były jako niezbędne produkty śniadaniowe, proponuje się zastąpić dobrymi tłuszczami, dzięki czemu organizm czuje się nasycony znacznie dłużej niżby to miało nastąpić za sprawą węglowodanów. Oto propozycja śniadaniowa: jajka na miękko, omlet, awokado, plaster łososia lub szynki, ser, orzechy, migdały oraz surówki.

Wbrew tradycyjnym przekazom, cholesterol z żywności nie podnosi poziomu cholesterolu we krwi. Cholesterol, który tam się znajduje, jest produkowany z cukru przez wątrobę, A żółtko jajka zawiera luteinę oraz zeaksantynę, czyli dwójkę antyoksydantów mogących uchronić oczy przed zwyrodnieniem plamki żółtej i zaćmą.

Jednak spożywając białko, zakwaszamy organizm i dlatego zawsze powinniśmy łączyć je z kaszą jaglaną lub warzywami, które działają alkalizująco.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Ile kosztuje pomoc drogowa?

Pomoc drogowa Mielec to dobre rozwiązanie dla każdego. Cennik pomoc drogowej jest umiarkow…