Żelazo w dobrze tolerowanej postaci

Musicie przyjmować preparaty z żelazem? Nie brakuje ludzi, którzy są w podobnej sytuacji. Istotne jest, aby wybrać żelazo w dobrze tolerowanej postaci. Dzięki temu suplementacja może być skuteczna. Jak to wszystko wygląda w praktyce? Co wziąć pod uwagę wybierając preparaty posiadające odpowiednio dużo tego pierwiastka chemicznego?

Jak wygląda właściwa suplementacja?

Szacuje się, że dorosłemu człowiekowi potrzeba około 1-2 mg żelaza na dobę. Oczywiście, trzeba tutaj wyjaśnić kilka kwestii. Są sytuacje, kiedy zapotrzebowanie jest zdecydowanie większe. Wynika bowiem ono z występujących aktualnie niedoborów tego właśnie pierwiastka chemicznego. Nic więc dziwnego, że takie osoby powinny dostarczać do organizmu nawet kilka razy więcej żelaza. Dotyczy to między innymi kobiet – ze względu na laktację, menstruację czy ciąże. Zwiększone zapotrzebowanie na żelazo mają również młode osoby w wieku dojrzewania, sportowcy, a także ludzie, którzy cierpią na różne dolegliwości. Chodzi tutaj o takie choroby, które powodują niedobory tego pierwiastka – jest to na przykład wrzodziejące zapalenie jelita grubego. W okresie stanu aktywnego choroby pacjenci oddają bowiem często krwiste biegunki. Muszą zatem stosować właściwą suplementację. Pamiętajcie, że nawet najlepsze żelazo w dobrze tolerowanej postaci wchłania się tylko w ograniczony sposób do naszego organizmu. Nic więc dziwnego, że fachowcy zalecają, aby przyjmowane dawki były wielokrotnie większe niż dobowe zapotrzebowanie…

Co uwzględnić wybierając preparaty?

Należy stawiać na sprawdzone rozwiązania. Trzeba decydować się bowiem jedynie na żelazo w dobrze tolerowanej postaci, które nie tylko jest odpowiednio przyswajalne przez organizm. Warto zwrócić uwagę również na zawartość tego pierwiastka chemicznego. Wiecie już, że musi ona być kilkukrotnie większa niż dobowe zapotrzebowanie. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na preparaty Chela-Ferr, które mają aż 30 mg w jednej kapsułce lub saszetce.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź też

Ile kosztuje pomoc drogowa?

Pomoc drogowa Mielec to dobre rozwiązanie dla każdego. Cennik pomoc drogowej jest umiarkow…